AKTUALNOŚCI

Metoda Anatomy Trains w ośrodku Trzy Kamienie

10 października 2018 Z satysfakcją informujemy o nowoczesnej metodzie terapeutycznej, która pojawiła się również w naszym ośrodku. Założenia fizjoterapii Anatomy Trains przez terapeutów zostały przyjęte entuzjastycznie i bardzo szybko rozpowszechniły się na całym świecie.

W naszym ośrodku wprowadziliśmy je do zajęć gimnastyki korekcyjnej, prowadzonej przez Justynę Duszczak.

A co chodzi?

Anatomy Trains zakłada, że mięśnie nie działają selektywnie. Mięśnie wraz z powięzią tworzą tak zwane taśmy mięśniowo-powięziowe, które wpływają na nasza postawę oraz na sposób poruszania się.

Mięśnie łączą się w długie struktury funkcjonalne, tworzą sieć połączeń, pozwalając naszemu ciału być stabilnym i zdolnym do wszechstronnego ruchu.

Proces terapeutyczny zmierza do integracji strukturalnej. Terapeuta uciska tkanki przy jednoczesnym selektywnym ruchu pacjenta. To wszystko pozwala na powrót do fizjologicznych wzorców ruchowych.

Nowość - Manipulacja powięzi

02 września 2017 Z przyjemnością informujemy, że do naszej oferty wprowadziliśmy zabiegi manipulacji powięzi. To metoda stworzona przez włoskiego fizjoterapeutę Luigiego Stecco, bardzo popularna w całej Europie.
Manipulacja Powięzi jest metodą diagnostyczno-leczniczą, która bardzo szybko i skutecznie normalizuje dysfunkcje mięśniowo-szkieletowe. Korzystnie wpływa też na układy: nerwowy, pokarmowy i hormonalny.


Efekty pracy tą metodą są bardzo szybkie i skuteczne.

Wskazania:
- bóle w układzie mięśniowo-szkieletowym o różnym pochodzeniu,
- neuralgie,
- bóle głowy,
- szumy uszne,
- zawroty głowy,
- stany pourazowe i pooperacyjne.

Więcej informacji - zadzwoń: 784 221 616

Nowość - Gimnastyka z Elementami Tai Chi

20 sierpnia 2016 Łagodne ćwiczenia i długotrwałe efekty - to główne zalety zajęć gimnastycznych z elementami Tai Chi. Ich uniwersalny charakter pozwala na uczestnictwo bez względu na wiek czy sprawność fizyczną.

Spokojny, zrównoważony ruch doskonale uelastycznia stawy (kostki, kolana, biodra) i poprawia działanie ścięgien. Bardzo charakterystyczne naprzemienne ruchy poprawiają koordynację ruchową, równowagę i pracę błędnika. Proponowane na zajęciach ćwiczenia są tak dobrane, aby korzystnie wpływały na układ krwionośny, oddechowy, procesy trawienia i wydalania.

Więcej informacji - zadzwoń: 784 221 616

Delikatny i przyjemny drenaż limfatyczny na obrzęki

19 sierpnia 2015 Drenaż limfatyczny - czyli masaż leczniczy stosowany w terapii obrzęków - jest przyjemnym i delikatnym zabiegiem.

Same obrzęki (zastoiny limfatyczne) mogą powstać w wyniku wielu czynników takich jak:
- choroby nerek,
- choroby tarczycy,
- choroby układu limfatycznego,
- niewydolność żylna,
- stany po operacjach onkologicznych jak i ortopedycznych.

Więcej informacji -zadzwoń: 784 221 616

Przez taniec do sprawności i kondycji

15 kwietnia 2015 Serdecznie zapraszamy na warsztaty świadomego poznawania swojego ciała poprzez różne formy ruchu i taniec.

To autorski projekt Dominiki Babiarz, od 15 lat tancerki Teatru Wielkiego w Poznaniu, która pragnie podzielić się swoim wieloletnim doświadczeniem tanecznym. Zajęcia prowadzone są na bazie dowolnych technik z elementami pilates, jogi, tańca modern, tańca klasycznego, funky jazz, gaga, streching oraz choreoterapii. Nie jest wymagane żadne przygotowanie taneczne.

Więcej informacji - w recepcji ośrodka Trzy Kamienie.
Zadzwoń: 784 221 616

Wystartowała gimnastyka korekcyjna!

1 września 2014 Z przyjemnością informujemy, że w Studio Trzy Kamienie rozpoczęły się zajęcia gimnastyki korekcyjnej dla dzieci w wieku od 4 do 11 lat. Zajęcia przygotowane są pod kątem potrzeb dzieci u których stwierdzono wady postawy.
Przed zajęciami, który odbywają się w grupach 4-osobowych, rodziców z dziećmi zapraszamy na konsultacje indywidualne w celu przeprowadzenia wywiadu oraz oceny terapeutycznej danej wady postawy. Terapeuta będzie również instruował rodziców jakie ćwiczenia będą wykorzystywać w domu.
Gimnastyka korekcyjna

Pieszo, rowerem lub konno

20 kwietnia 2014 Studio Trzy Kamienie mieści się w malowniczej okolicy, na trasie bardzo zdrowych spacerów i przejażdżek. Mamy coś dla tych, którzy docierają do nas na siodełku albo w siodle! Tuż przy wejściu do naszego ośrodka, obok parkingu dla samochodów osobowych, pojawił się specjalny "parking" dla zwolenników eko-transportu. Można tam zostawić rowery albo... uwiązać wierzchowca.
Nie brakuje mieszkańców Poznania, Swarzędza i okolicznych miejscowości, którzy przez Zieliniec przejeżdżają przy okazji rowerowych albo konnych wypraw. Teraz będą mieli jeszcze lepszy pretekst, żeby do nas zaglądać.
zdjęcie Karoliny Jusik
Powrót
Kontakt >