Zabiegi osteopatyczne Zabiegi osteopatyczne Zabiegi osteopatyczne
Masaże Masaże Masaże
Terapia manualna Terapia manualna Refleksoterapia
Leczenie wad postawy u dzieci Leczenie wad postawy u dzieci Leczenie wad postawy u dzieci

Zabiegi osteopatyczne

Osteopatia jest metodą leczniczo-diagnostyczną biorącą pod cały organizm człowieka i jego potrzeby. Terapeuta podczas terapii oddziałuje na układ szkieletowy, mięśniowy, nerwowy i krwionośny i inne.
Medycyna osteopatyczna istnieje już 140 lat i cieszy się na świecie ogromną popularnością.
Osteopaci to terapeuci posiadający imponującą wiedzę z zakresu anatomii, fizjologii i biomechaniki. Słowem - ich praca ma silne podstawy naukowe. Wykonywane przez nich zabiegi są bardzo skuteczne, a efekty - trwałe.

Medycyna osteopatyczna pomaga w takich dolegliwościach jak:
- bóle w układzie mięśniowo-szkieletowym o różnym pochodzeniu,
- neuralgie,
- bóle głowy,
- szumy uszne,
- zawroty głowy,
- stany pourazowe i pooperacyjne.

Cena zabiegu: 100-120 zł za 45 min.

Trzy Kamienie - zabiegi Trzy Kamienie - zabiegi Trzy Kamienie - zabiegi

Techniki masażu ewoluują. Wraz z odkrywaniem kolejnych sekretów ludzkiego organizmu masaż klasyczny wzbogacany jest o elementy, które zwiększają jego skuteczność albo pozwalają na większą "specjalizację" tego zabiegu.

Masaż leczniczy

Masaż leczniczy oddziałuje na tkankę łączną ,mięśniową i nerwową organizmu.

Mięśnie i tkanka łączna( powięź) na skutek przeciążeń, stresu, urazów różnorodnych chorób zwiększają swoje napięcie, czyli tonus. Wiąże się to z utratą elastyczności i zwiększeniem sztywności układu ruchu i zaburzeniem ukrwienia.

Pojawiają się bóle kostno-mięśniowe, zmienia się postawa ciała, a nawet sposób poruszania. Prowadzi to również to powstania mikrostanów zapalnych, a ostatecznie - do zwłóknień w tkance mięśniowej i łącznej.

Podczas masażu zostają uwolnione zablokowania, poprawia się ukrwienie i utlenowanie tkanek, zlikwidowane zostają napięcia, a sieć włókien kolagenowych nieco rozbita prowadząc do znacznej poprawy samopoczucia pacjenta.

Cena zabiegu: 80 zł za 45 min.

Drenaż limfatyczny

Jest to forma masażu leczniczego stosowana w terapii obrzęków. W wyniku zaburzeń przepływu chłonki na skutek różnych czynników powstają zastoiny limfatyczne w postaci obrzęków. Przyczyną ich są :
- choroby nerek,
- choroby tarczycy,
- choroby układu limfatycznego,
- niewydolność żylna,
- stany po operacjach onkologicznych jak i ortopedycznych.

Tempo tego masażu jest bardzo wolne - ok 10-15 ruchów na minutę. Płynne i delikatne ruchy są przyjemne dla klienta.

Cena między 40 a 80 zł.

Masaż kamieniami

Zabieg relaksacyjny, może być traktowany jako uzupełnienie terapii.
Odpowiednio zaaplikowana energia cieplna potrafi zdziałać cuda. Najlepszym przykładem może być masaż kamieniami, wcześniej ogrzanymi do odpowiedniej temperatury Przy takim masażu wykorzystuje się bazaltowe kamienie pochodzenia wulkanicznego. Podstawą zabiegu jest działanie ciepłymi kamieniami na termoreceptory znajdujące się w skórze. W wyniku działania odruchowego dochodzi do podniesienia temperatury okolic masowanych i wtórnego rozszerzenia się naczyń krwionośnych, co wpływa na odżywienie i odprowadzenie zbędnych produktów przemiany materii masowanej okolicy ciała. Jest masaż głęboko odprężający, zmniejszający napięcie mięśniowe, poprawiający elastyczność mięśni, a także działający przeciwbólowo. Masaż gorącymi kamieniami wypływa również na układ limfatyczny, dzięki czemu pobudzone zostają siły naprawcze organizmu.

Cena zabiegu: 80 zł za 50 min., 120 zł za 80 min.
Trzy Kamienie - zabiegi Trzy Kamienie - zabiegi Trzy Kamienie - zabiegi

Terapia manualna

Manipulacja powięzi wg Luigiego Stecco

Metoda stworzona przez włoskiego fizjoterapeutę Luigiego Stecco, bardzo popularna w całej Europie.
Manipulacja Powięzi jest metodą diagnostyczno-leczniczą, która bardzo szybko i skutecznie normalizuje dysfunkcje mięśniowo-szkieletowe. Korzystnie wpływa też na układy: nerwowy, pokarmowy i hormonalny.

Ponieważ powięź jest tkanką, która łączy się w naszym ciele jak precyzyjnie utkana sieć pajęcza - pracując na powięzi terapeuta oddziałuje również na odległe obszary ciała.

Pracując na ściśle określonych punktach błyskawicznie regulujemy napięcia w tkance głębokiej poprawiając ślizg, ruchomość, unerwienie i ukrwienie.
Efekty pracy tą metodą są bardzo szybkie i skuteczne.

Wskazania:
- bóle w układzie mięśniowo-szkieletowym o różnym pochodzeniu,
- neuralgie,
- bóle głowy,
- szumy uszne,
- zawroty głowy,
- stany pourazowe i pooperacyjne.

Cena zabiegu: 100 zł za 45 min.
Trzy Kamienie - zabiegi Trzy Kamienie - zabiegi Trzy Kamienie - zabiegi

Leczenie wad postawy metodą DNS i w drodze trójpłaszczyznowej terapii stopy

Zabiegi przeznaczone są dla dzieci ze stwierdzonymi wadami postawy, dla których zajęcia grupowe gimnastyki korekcyjnej są niewystarczające. Poprzedzone są analizą konkretnego przypadku, co pozwala dobrać optymalny zestaw metod.

DNS - Dynamiczna stabilizacja nerwowo-mięśniowa
Metoda DNS to nie tylko technika rehabilitacji, ale całościowa strategia oparta na właściwym zrozumieniu neurofizjologicznych zasad odruchowej lokomocji. Terapia wychodzi od założenia, że jeżeli jeden mięsień nie działa to zaburzony jest cały łańcuch mięśniowy, a co za tym idzie - stabilizacja ciała.
Nieprawidłowo działający system stabilizujący prowadzi do zaburzeń stawowo-mięśniowych, a w konsekwencji - do wad postawy. Celem terapii jest aktywizacja stabilizatorów, centralizacja stawów kręgosłupa i kończyn oraz osiowego wyciągnięcia kręgosłupa.

Trójpłaszczyznowa terapia stopy
Metoda służy do wczesnego diagnozowania i leczenia nieprawidłowego ustawienia stopy W terapii wykorzystuje się fizjologiczny wzorzec stopy 3/4-miesięcznego dziecka, czyli tzw.stopy neutralnej.
W każdej dysfunkcji w obrębie stopy dochodzi do skrócenia i zablokowania. Następstwem tego jest powstanie i utrwalenie złych wzorców ruchowych, a później - przeniesienie tych wzorców na struktury położone wyżej.
W terapii trójpłaszczyznowej stosuje się między innymi techniki manualne i rozciąganie skróconych mięśni, powodując pobudzenie propirorecepcji w obrębie stopy. Stymuluje to mózg do utrwalenia tych bodźców.
Dla utrwalenia efektów terapii stosuje się specyficzne techniki bandażowania.

Czas zabiegu ok. 45-50 minut.
Cena: 90 zł

Trzy Kamienie - zabiegi Trzy Kamienie - zabiegi Trzy Kamienie - zabiegi
Powrót
Kontakt >