Zajęcia zdrowego kręgosłupa Zajęcia zdrowego kręgosłupa Zajęcia zdrowego kręgosłupa
Dla dzieci Dla dzieci Gimnastyka korekcyjna
Joga Iyangara Joga Iyangara Joga
Tai-Chi, TRE Tai-Chi, TRE Tai-Chi, TRE

Zajęcia Zdrowego Kręgosłupa

Działania zmierzające do zachowania dobrej kondycji kręgosłupa to nie tylko leczenie dolegliwości czy unikanie zagrożeń w życiu codziennym (np. nieprawidłowa postawa), ale również bieżące ćwiczenia wzmacniające ciało.

Zajęcia Zdrowego Kręgosłupa to autorski program oparty o trening mięśni głębokich, w którym używa się innowacyjnych trenerów równowagi BOSU. BOSU to połączenie pół-piłki i płaskiej platformy, dające możliwość tworzenia nieskończonej ilości ćwiczeń przywracających równowagę w naszym ciele i stymulujących głęboki stabilizatory do intensywnej pracy pracy.

Ćwiczenia na BOSU połączone są z ćwiczeniami rozciągającymi, bardzo korzystnymi dla kluczowych taśm mięśniowych, których zbyt duże napięcie daje często dolegliwości bólowe.

Jest to trening dla osób chcących zapobiegać dolegliwościom ze strony narządu ruch, jak i dla osób mających już taki problem.

Ćwiczący (zarówno w grupie początkującej jak i zaawansowanej) oprócz bieżących wskazówek treningowych mogą liczyć również na porady związane z całym planem treningowo-regeneracyjno-rehabilitacyjnym.

Cena zajęć: 25 zł za 60 min.
zajęcia zajęcia zajęcia

Gimnatyka korekcyjna dla dzieci

W naszym ośrodku prowadzimy zajęcia w kameralnych grupach dziecięcych dobranych pod względem wieku i potrzeb uczestników.

Przed zajęciami grupowymi odbywają się konsultacje indywidualne w celu przeprowadzenia wywiadu oraz oceny terapeutycznej danej wady postawy. Zajęcia grupowe skierowane są do dzieci z wadami postawy (koślawość/ płaskostopie, szpotawość) oraz wadami kręgosłupa (plecy płaskie, plecy okrągłe).

Uzupełnieniem zajęć są ćwiczenia domowe. Terapeuta przekazuje rodzicom dzieci dokładne wskazówki co do metod ćwiczeń i ich optymalnej intensywności. Na bieżąco służy również poradami.

W naszym ośrodku stosujemy metodę DNS (dynamiczna stabilizacja nerwowo-mięśniowa) oraz metodę trójpłaszczyznowej stabilizacji stopy.

Cena zajęć (dla jednego dziecka): 35 zł za 45 min.


zajęcia zajęcia zajęcia

Joga B.K.S. Iyengara

Joga wg Iyengara charakteryzuje się niebywałą precyzją i metodycznością. Nauczanie asan zaczyna się od pozycji stojących, które pozwalają odczuć fizyczną i psychofizyczną stabilność. Dopiero po opanowaniu tych pozycji wprowadza się kolejne asany: siady, skłony, skręty, pozycje odwrócone, wygięcia do tyłu i pozycje brzuszne.

Charakterystyczne dla tej metody jest system ośmiostopniowej jogi Patańdżalego. Znajduje to swoje odzwierciedlenie w asanach i kontroli oddechu. Joga Iyengara szczególnie znana jest ze swoich zastosowań terapeutycznych. Wpływa korzystnie na samopoczucie, ogólną kondycję fizyczną, daje poczucie odprężenia, kontroli nad własnym ciałem, a przede wszystkim ma zbawienne działanie dla kręgosłupa. Metoda ta dopasowuje się do indywidualnych możliwości każdej osoby poprzez zastosowanie przyrządów takich jak klocki, paski i koce.

Cena zajęć: 35 zł za 90 min. lub 120 zł za 4x90 min. (karnet)
zajęcia zajęcia zajęcia

Gimnastyka z elementami Tai Chi

Gimnastyka Tai Chi to łagodne ćwiczenia, które przeznaczone są dla wszystkich osób bez względu na wiek i sprawność fizyczną. Charakteryzują się małą intensywnością, jednak w dłuższej perspektywie bardzo skutecznie wzmacniają np. mięśnie przykręgosłupowe odpowiedzialne za prawidłową pracę kręgosłupa i postawę ciała. Spokojny, zrównoważony ruch doskonale uelastycznia stawy (kostki, kolana, biodra) i poprawia działanie ścięgien. Bardzo charakterystyczne naprzemienne ruchy poprawiają koordynację ruchową, równowagę i pracę błędnika. Proponowane na zajęciach ćwiczenia są tak dobrane, aby korzystnie wpływały na układ krwionośny, oddechowy, procesy trawienia i wydalania.
Zapraszamy także na gimnastykę Tai Chi przystosowaną do możliwości i potrzeb seniorów.

Prowadzący zajęcia - Michał Stachurski
Mgr AWF, specjalność gimnastyka korekcyjna i kompensująca. Założyciel Szkoły Tai-Chi, w ramach której od kilkunastu lat prowadzi zajęcia stacjonarne, obozy wyjazdowe oraz szkoli instruktorów. Specjalizuje się w pracy z seniorami. Opiera się na autorskim programie, przygotowanym pod kierunkiem pani prof. Jolanty Mogiły-Lisowskiej.

Cena zajęć:
Karnet -
100 zł
Pojedyncze wejście - 30 zł
Czas zajęć - 80 minut.

TRE (Tension and Trauma Releasing Exercises)

To metoda opracowana przez dr Davida Berceli z USA.

Poprzez odpowiednio dobrane ćwiczenia zmniejsza poziom odczuwania stresu i lęku, przywraca poczucie odprężenia i relaksu, poprawia jakość snu.
Zmniejsza długotrwały tonus mięśniowy a co za tym idzie odczuwanie bólu i napięcia.

Ćwiczenia w metodzie TRE bazują na naturalnych odruchach ciała. Poprzez neurogenne drżenia mięśni wprowadza ciało w stan odprężenia i rozluźnienia.

TRE - to proste i bezpieczne ćwiczenia skierowane dla wszystkich pragnących walczyć z napięciami i stresem i ich skutkami.

Prowadząca zajęcia - Natalia Jasicka-Krugiołka

Natalia jest mgr fizjoterapii oraz certyfikowanym instruktorem TRE. Od kilku lat prowadzi autorskie szkolenia z zakresu zwiększenia świadomości ciała dla jeźdźców oraz profilaktyki dolegliwości narządu ruchu dla seniorów.

Współpracuje m.in. ze Stowarzyszeniem Caritas. Pisze książki, skrypty szkoleniowe oraz artykuły, które umieszcza na swojej stronie internetowej. Prowadzi cykliczne zajęcia likwidujące dolegliwości będące następstwami stresu, łącząc ćwiczenia rozciągające mięśnie z sesjami TRE.

Warto zajrzeć na stronę prowadzoną przez Natalię: www.harmonylife.pl
zajęcia zajęcia zajęcia
Powrót
Kontakt >